Perşembe , 18 Ekim 2018
HABERLER
ANASAYFA / HABERLER / Metal ambalajlar “Cans for Life” ile yeniden hayat buluyor

Metal ambalajlar “Cans for Life” ile yeniden hayat buluyor

Avrupalı metal ambalaj üreticileri ve ortaklarını bir araya getiren Avrupa Metal Ambalaj Birliği (EMPAC), “Cans for Life” (Yaşam için Teneke Kutular) adlı yeni bir sosyal medya girişimi başlattı.

Metal ambalajlar “Cans for Life” ile yeniden hayat buluyor
Metal ambalajlar “Cans for Life” ile yeniden hayat buluyor
Avrupalı metal ambalaj üreticileri ve ortaklarını bir araya getiren Avrupa Metal Ambalaj Birliği (EMPAC), “Cans for Life” (Yaşam için Teneke Kutular) adlı yeni bir sosyal medya girişimi başlattı. Cans for Life, metal ambalajın günlük hayattaki farklı kullanım alanlarını yaratıcı, ilginç ve ilham verici hikâyeler aracılığıyla kullanıcılarla buluşturuyor. EMPAC’de Türkiye’yi, Sarten Ambalaj temsil ediyor.
Konserve gıdalarla lezzetli ve sağlıklı yemekleri nasıl pişirebilirsiniz? Teneke kutularla evinizi nasıl süsleyebilirsiniz? Hangi sanatçılar eserlerinde teneke kutular kullanıyor? Tüm bunların ve daha fazlasının yanıtını Cans for Life’da bulacaksınız.
Cans for Life, metal ambalaj ve yararları konusunda sektör paydaşları ve tüketicilerin bilinçlenmesi amacıyla EMPAC tarafından hayata geçirildi. Türkiye’nin en büyük entegre ambalaj üreticisi Sarten, EMPAC yönetiminde ve bünyesindeki komisyonlarda aktif rol alıyor.
Cans for Life’ın internet sitesi (www.cansforlife.eu) ve Facebook sayfası (www.facebook.com/cansforlife), metal ambalajın başarı hikâyelerini sergilemek için eşsiz bir platform oluşturuyor. Cans for Life’da, içindeki ürün tüketildikten sonra ambalajların nasıl farklı amaçlarla kullanılabileceğine ilişkin pratik öneriler, metal ambalaj ve çevre ile ilgili ilginç bilgiler bulunuyor. Düzenli içerik paylaşımlarının yanı sıra şefler, sanatçılar, sosyal medya simaları ve teneke kutulara gönül vermiş herkesin katılacağı farklı kampanyalar da önümüzdeki dönemde Cans for Life’da olacak. Kullanıcıların metal ambalajlarla hazırladığı tarifler ve sanat eserleri de yakın zamanda platformda yerini alacak.
EMPAC’in, metalin sonsuz geri dönüştürülebildiğine vurgu yapan “Metal Geri Dönüşüm” logosundan alınan ilhamla oluşturulan Cans for Life logosu, düzenlenen özel bir tasarım yarışması sonucunda seçildi.
EMPAC İletişim Sorumlusu Lena Nover, “Metal ambalajın farklı kullanım alanlarını gösterebilmek çok önemli. Tüketicilerin, teneke kutuları ve faydalarını daha iyi anlamalarını istiyoruz. Sosyal medya ile hayata geçirdiğimiz Cans for Life, teneke kutuların ne kadar farklı alanlarda kullanılabileceğini göstermenin ve bunları ilginç hikâyelerle anlatmanın çok güzel bir yolu” dedi.
Hakkında
Avrupa Metal Ambalaj Birliği (EMPAC), 300’den fazla üretici, tedarikçi ve ambalaj örgütünden oluşan ve  metal ambalajın tanıtımını yapmayı ve kullanımını teşvik etmeyi amaçlayan bir oluşumdur.
EMPAC, metal ambalajın sosyal, çevresel ve ekonomik amaçlara nasıl katkıda bulunduğunun paydaşlar tarafından anlaşılmasını sağlamak için çalışmaktadır.
EMPAC üyesi kuruluşların, 26 Avrupa ülkesinde 60 binin üzerinde çalışanı bulunmaktadır. EMPAC üyeleri her sene 4.6 milyon ton çelik ve alüminyumdan 85 milyar adet ambalaj üreterek tüketicilere ulaştırmaktadır.
endüstriyel otomasyona ve bilgiye adamış en büyük şirketidir. Merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation, yaklaşık 22,000 çalışanı ile 80’den fazla ülkedeki müşterilerine hizmet vermektedir.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR