Çarşamba , 24 Nisan 2019
HABERLER
ANASAYFA / ÜRÜNLER / ECOTECH’LE SOĞUTURKEN TASARRUFLARINIZI ARTIRIN

ECOTECH’LE SOĞUTURKEN TASARRUFLARINIZI ARTIRIN

Enerji tasarrufu için artan ihtiyaç özellikle düşük dış hava sıcaklıklarının olduğu çalışma koşullarında işletme maliyetlerini düşürmek amacıyla örneğin 15°C den daha düşük olan kısa ve uzun periyotlarda, Aytek Soğutma

ECOTECH’LE SOĞUTURKEN TASARRUFLARINIZI ARTIRIN
ECOTECH’LE SOĞUTURKEN TASARRUFLARINIZI ARTIRIN
Enerji tasarrufu için artan ihtiyaç özellikle düşük dış hava sıcaklıklarının olduğu çalışma koşullarında işletme maliyetlerini düşürmek amacıyla örneğin 15°C den daha düşük olan kısa ve uzun periyotlarda, Aytek Soğutma sistemleri Ecotech Serbest Soğutma Ünitelerini geliştirmiştir.
Ecotech Serbest Soğutma Üniteleri kullanıcı tesisine gönderilecek olan sıvının soğutulması için harici havanın düşük sıcaklığından yararlanır ve genellikle düşük sıcaklıklarda soğutma gücünün gerektiği yerlerde kullanılır. Serbest soğutma grupları harici hava tarafından sağlanan soğutma gücünü geri kazanabilecek su/hava tipinin ısı değişimi için suyla ( veya tercihen antifriz karışım) çalışan ve ek gruplar ile çalışan chillerlerdir. Bu soğutucularla normal olarak kompresörler tarafından sağlanan soğutma gücünü takviye etmek veya uygun dış hava koşulları olduğunda tamamen değiştirmek mümkündür.
Soğutucu çalışma saatlerinin iki farklı durumda çalışması, serbest soğutma modunda ve normal mod
 
ECOTECH UYGULAMA ŞEKİLLERİ
Yaz modu: SADECE CHILLER
Harici hava ile ilişkili soğutma gücünün tam olarak kullanılması valfin aktivasyonun sağlanması kontrol ünitesi tarafından yapılmaktadır. Böylece kompresör sistemi tarafından kullanılan enerji en aza indirilmektedir. 
 
Kış Modu: Kalıp+Hidrolik Yağ Soğutma
İklim koşullarının ve istenen kalıp soğutma sıcaklığının uygun olduğu yerlerde,serbest soğutma grubu, tüm devrelerin harici hava yoluya soğutulmasına izin vererek kompresörlerin kullanımını azaltır.
 
Tüm Mevsimlerde Hidrolik Yağ Soğutma
Serbest soğutma grubu birincil devrenin evaporatörüne paralel olarak yerleştirilir ve hidrolik yağ sıcaklığının 40-45C olması ve dış ortam sıcaklığının 40C olduğu durumlar serbest soğutmanın dikkate değer bir çözüm olmasını sağlar.

Chiller Kalıp Soğutma + Serbest Soğutma Hidrolik Yağ Soğutma
Kalıp ve yağ soğutma için iki farklı su sıcaklığına ihtiyaç duyan müşteriler için hibrit cihazlar iki soğutması devresi ile tasarlanabilirler. Ancak bu sistemlerde fabrikanın borulama sistemi de çift devre ile çalışmaya uygun olmalıdır.
 
 AYTEK SOĞUTMA

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR