Pazartesi , 18 Şubat 2019
HABERLER
ANASAYFA / ÜRÜNLER / X20 I/O Ailesine Eklenen Yeni Modüller

X20 I/O Ailesine Eklenen Yeni Modüller

B&R yeni sıcaklık ve güç ölçüm modüllerini tanıttı.

X20 I/O Ailesine Eklenen Yeni Modüller
B&R, X20 I/O sistemini 2 yeni ek modülü daha içerecek şekilde genişletiyor:4 kablolu direnç ölçümlü bir sıcaklık ölçme modülü ve 333mV çıkışlı harici akım trafoları için 4 akım girişi bulunan bir enerji ölçüm modülü.

4 kablolu bağlantı teknolojisi kullanılarak X20ATB312 sıcaklık ölçüm modülüne IEC 60751 standartı ile uyumlu 4 adet platinyum PT100 sıcaklık sensörü bağlanabilir. Sadece 12,5 mm genişliğe sahip olan 4-kanallı kompakt X20 modülünün kablolama işlemleri X20TB1F 16-pin terminal bloğu kullanılarak yapılır. Rezistif sıcaklık ölçümüne ek olarak 4-kablolu bağlantılar için sabit akım kaynağına ve 0.01°C’lik bir hassasiyete sahip olan PT100 sensörlerinin kullanılması ayrıca direkt direnç ölçümüne ve filtre zamanının ayrı ayrı ayarlanmasına olanak tanır.
Enerji tüketiminin ölçülmesi

X20AP3161, B&R'nin enerji ölçüm modüllerinin kapsamını genişletmektedir. Maksimum 480 VAC değerinde olan 3 adet voltaj girişi ve 333mV çıkışlı harici akım trafolarının bağlanabilmesi için 4 adet akım girişi ile donatılmıştır. Modül, her üç faz için de ayrı ayrı ve topluca hepsi için efektif, reaktif ve görünür/zahiri güç ölçümünü gerçekleştirir. Ayrıca tüm fazların güç tüketimi ve toplam tüketim kaydedilir.
Modül, akım ve gerilimi 31inci harmoniğe kadar ölçer; dolayısıyla ölçme işlemi çok yüksek bir hassasiyetle gerçekleştirilir. Yüksek duyarlılığından ve dördüncü kanala sahip olmasından dolayı, topraklama/nötr hatlarındaki kaçak akımların ölçülmesi için idealdir. Sinyaller doğrudan modüllün içerisinde değerlendiği için, kontrolör üzerindeki yük azaltılır.

B&R Hakkında

B&R, Avusturya'da genel merkezleri ve tüm dünyada ofisleri bulunan özel bir şirkettir. Endüstriyel otomasyonda bir dünya lideri olan B&R, makine ve proses otomasyonu, hareket kontrolü, HMI ve entegre güvenlik teknolojisi için geliştirdiği komple çözümlerini hemen hemen her sektörde müşterilerine sunmak için gelişmiş mühendislik bilgisini en güncel teknoloji ile harmanlıyor. B&R, endüstriyel fieldbus haberleşme standartları POWERLINK, openSAFETY ve AutomationStudio yazılım geliştirme ortamını kullanarak otomasyon mühendisliğinin geleceğini yeniden tanımlıyor. B&R, süreçlerini kolaylaştırma ve müşteri beklentilerinin ötesine geçme konusundaki kararlılığıyla yenilikçi ruhunu canlı tutarak endüstriyel otomasyon sektörünün ön sıralarında yer alıyor.
 

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR