Pazartesi , 18 Şubat 2019
HABERLER
ANASAYFA / HABERLER / Sarten, Worldstar’da Ambalajın Dünya Yıldızları Arasına Adını Yazdırdı.

Sarten, Worldstar’da Ambalajın Dünya Yıldızları Arasına Adını Yazdırdı.

Türkiye’nin en büyük ambalaj üreticisi Sarten, Dünya Ambalaj Örgütü’nün düzenlediği WorldStar 2017 yarışmasında iki ödül birden kazandı.

Sarten, Worldstar’da Ambalajın Dünya Yıldızları Arasına Adını Yazdırdı.
Dünya Ambalaj Örgütü (World Packaging Organization – WPO) tarafından verilen WorldStar 2017 Ödüllerinin sahipleri, Viyana’da yapılan oylama sonucunda belirlendi. Daha önce ulusal veya bölgesel düzeyde ödül kazanan ambalajların katılabildiği WorldStar’da bu yıl 35 ülkeden 291 ambalaj yarıştı. 
Türkiye’nin en büyük ambalaj üreticisi Sarten, Kahve Dünyası için tasarladığı 250 gr kahve kutusu ile içecek kategorisinde, 200 ml Feta peynir kutusu ile de gıda kategorisinde ödül kazandı.
Jüri, Sarten’in tasarladığı kahve kutusunun hava geçirmez alüminyum kapağı sayesinde içindeki ürünün tazeliğini ve lezzetini korumasına yardımcı olduğuna, bu sayede de kullanım ömrünü uzattığına dikkat çekti. 
Sarten’in ödüllü peynir kutusunun ise bir yandan şeffaf tasarımıyla içindeki ürünün dışarıdan kolayca görünmesini sağlarken, diğer yandan geniş kapak yüzeyiyle etikete daha detaylı ve kaliteli bir görsellik kazandırdığına işaret edildi.
Sarten Ambalaj Pazarlama Direktörü Haluk Giray, “Sektörümüzün dünyadaki çatı kuruluşunun düzenlediği bu yarışmada kazandığımız ödüllerle gurur duyuyoruz. Üreticilerimizin WorldStar gibi yarışmalarda kazandığı ödüllerin sayısı arttıkça, Türkiye ambalaj sektörünün sesini uluslararası arenada daha da güçlü duyuracağız” dedi.
WorldStar 2017’nin özel kategorilerindeki ödüllerin sahipleri ise Ocak ayında açıklanacak. Ödüller, 4 Mayıs 2017’de Düsseldorf’ta düzenlenecek törende sahiplerini bulacak.

Sarten Ambalaj Hakkında
1972 yılında kurulan Sarten, Türkiye'nin en büyük entegre ambalaj üreticisidir. Sarten, gıda, endüstriyel ve kozmetik sektörlerine yönelik metal ve plastik rigid ambalajlar üretmektedir. 
Sarten, Türkiye’nin haricinde 80 ülkede, binin üzerinde müşterisine ürün tedarik etmektedir. Sarten ülke genelinde 14, yurtdışında ise Bulgaristan ve Rusya'da olmak üzere toplam 16 fabrika ile ambalaj sektöründe hizmet vermektedir. Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden Japonya merkezli Mitsui, 2015 yılında Sarten’e yüzde 15 oranında ortak olmuştur.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR