Çarşamba , 24 Nisan 2019
HABERLER
ANASAYFA / HABERLER / Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (Tim) Şişecam Topluluğu’na Ödül

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (Tim) Şişecam Topluluğu’na Ödül

Şişecam’a ‘İhracat Şampiyonu’ Ödülü

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (Tim) Şişecam Topluluğu’na Ödül
Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (Tim) Şişecam Topluluğu’na Ödül
 
Şişecam’a ‘İhracat Şampiyonu’ Ödülü
 
Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 23. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde “Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri” kategorisinde 2015 yılında ihracat lideri olarak ödüle layık görüldü.
 
2015 yılında 2 basamak yükselerek Türkiye’nin en büyük 15’inci ihracatçısı olan Şişecam Dış Ticaret adına ödülü, Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.
 
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen 23. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödülleri sahiplerini buldu.  Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 23. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde “Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri” kategorisinde ‘ihracat lideri’ ödülünün sahibi oldu.
 
Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman’a ödülü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi takdim etti.
Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman ödüle ilişkin açıklamasında, “Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, bugün düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. Bugün 21 bini aşkın çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren Şişecam Topluluğu olarak ihracat liginde sektör lideri olmayı ülkemiz ekonomisine kattığımız değer açısından çok önemsiyor ve bu ödülü almaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de küresel büyüme vizyonumuz ile uluslararası pazarlarda güçlenmeyi sürdüreceğiz” dedi.
 
 
Şişecam Topluluğu Hakkında
 
Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında global bir oyuncudur.“Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır.
 
Bugün dünyanın cam ev eşyasında 3’üncü, cam ambalajda 4’üncü, düzcamda 5’inci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, Avrupa’nın 4’üncü, dünyanın 10’uncu büyük soda üreticisi olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.  Şişecam, 80 yıllık deneyimi, 21 bini aşkın çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeye ulaşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR