Çarşamba , 24 Nisan 2019
HABERLER
ANASAYFA / ÜRÜNLER / Tulipack, kurulduğu 2013 yılından itibaren,ambalaj pazarına yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.

Tulipack, kurulduğu 2013 yılından itibaren,ambalaj pazarına yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.

Inovatif çalışmalarının meyvesi olarak; kendi bünyesinde tasarım ve geliştirmesini yaptığı "Damla Formlu Plastik Gıda Ambalajı’’ ile

Tulipack, kurulduğu 2013 yılından itibaren,ambalaj pazarına yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.
Tulipack, kurulduğu 2013 yılından itibaren, yenilikçi ve teknolojik çözümleri kullanarak ürettiği plastik kâse kapak ürünler ile ambalaj pazarına yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.
Inovatif çalışmalarının meyvesi olarak; kendi bünyesinde tasarım ve geliştirmesini yaptığı "Damla Formlu Plastik Gıda Ambalajı’’ ile Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen, 2018 Ambalaj Ayyıldızları yarışmasında Bronz Ödül kazanmıştır. İnce cidarlı, 585 ml hacimli, oval biçimde, sürülebilir gıda ürünlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olan bu ürün piyasada ki benzer ürünlere göre %25 daha hafiftir. Bu da, Tulipack’ın plastik ayak izini minimum seviyeye indirme konusundaki hassasiyetinin bir göstergesidir.
Ürünün Damla formu üzerinde ürün-marka logosu kullanılarak, marka bilinirliğini ön plana çıkarmaktadır. Market raflarında son tüketici gözünde farkındalık yaratmak amacı ile % 15 daha geniş etiket yüzey alanı kullanılarak, tüm ürün bilgileri tek etiket üzerinde toplanmıştır.  Kapakta buluna havuz formu, kampanya dönemlerinde üst üste iki ambalajın kolaylıkla sarılmasını mümkün kılmaktadır. Son kullanıcı konforu düşünülerek, kapak üzerinde damla formlu açma halkası ile ergonomik bir kullanım elde edilmiştir. Tasarımdaki tüm bu katma değerler, Tulipack’ın sürdürülebilirlik hedefinde önemli bir başarı getirmiştir.
Yaptığı yatırımlarla yeni teknolojileri benimserken, bu teknolojilerin Döngüsel Ekonomiye katkısına da önem vermektedir. Böylelikle; sıfır atık, yeniden kullanılabilen ürün ve geri dönüştürülebilen ürün teknolojilerine daha fazla yatırım yapmayı hedeflemektedir. Yine Döngüsel Ekonomi değerleri doğrultusunda; Lighweight Projeleri (daha hafif ürünler), Biodegradable Projeleri (geri dönüşebilen) ve MultiLayer (bariyer özellikle ve çok katlı) Proje çalışmalarını başlatmış beraberinde yatırım adımlarını atmıştır.
Kurulduğu ilk günden bu yana, iş modelinde operasyonel mükemmelliyeti benimseyen, müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesini her zaman öncelik veren Tulipack, sektöre yeni değerler katmaya devam edecektir.
"Ambalaj Üretir, Değer Taşır..."
TULIPACK

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR

  • Sorular Aynı Cevaplar Farklı !

    Sorular Aynı Cevaplar Farklı !

    Son 10 yılda, Endüstri 4.0 çerçevesinde, endüstrinin geleceği ve insanların bu çerçevede yeniden organize olmaları konularında oldukça yoğun tartışmalar yaşamakta ve çeşitli yenilik girişimlerinde bulunulmaktadır.... Devamı »