Pazartesi , 21 Mayıs 2018
HABERLER
ANASAYFA / ÜRÜNLER / Tek Tuşla Öğretme yapılabilen Kapasitif Sensörler

Tek Tuşla Öğretme yapılabilen Kapasitif Sensörler

Öğretme butonu ve LED I ile Turck un BCT serisi sensörleri kullanıcı dostudur.

Tek Tuşla Öğretme yapılabilen Kapasitif Sensörler
Bu yıl SPS fuarında Turck yeni nesil kapasitif sensörlerini tanıtıyor.Öncelikli olarak seviye kontrolünde kullanılacak olan BCT serisi bu sensörler de önceki serilerde olduğundan farklı olarak üzerindeki potansiyometre yerine bir öğretme butonu yer almaktadır. Seviye uygulamalarında BCT serisi bu sensör anahtarlama noktasını otomatik olarak algılar ve tank duvarında oluşmuş olabilecek tortular yada sensör algılama yüzeyindeki tozlardan etkilenmesinin önüne geçilmiş olur, böylelikle hatalı çıkışların önüne geçmiş olunur. Öğrenilmiş ayarların otomatik olarak mantıksal kontrolü programlama hatalarını da engeller.
 
Turck , M18 ve M30 silindirik gövdeler içinde olacak şekilde NO/NC çıkış BCT serisi ürünlerini sunmaktadır. Bu kullanıcılara hem verimli bir şekilde stok çeşitliliğini azaltma imkanı sağlayacaktır, hem de tek bir sensör çeşifiyle alt seviye ve üst seviyenin güvenli bir şekilde takip edilmesini sağlayacaktır. Çıkış bir buton ile set edilebilir ve PNP yada NPN olabilir.

Kullanıcı kontrollü sensör uygulamaları içi sadece yetkili kullanıcıların ayar yapabilmesi için sadece teach adaptörü ile ayarlanabilen tiplerde mevcuttur. 

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR