Pazartesi , 21 Ocak 2019
HABERLER
ANASAYFA / ÜRÜNLER / Slip Rings Çözüm Ortağınız Moflon

Slip Rings Çözüm Ortağınız Moflon

Yusuf Sönmez - İmaj Teknik Satış Sorumlusu

Slip Rings Çözüm Ortağınız Moflon
Slip Rings Çözüm Ortağınız Moflon


Slip Rings; sabit bir alandan hareketli bir alana elektrik, veri, hava, su ve ışık aktarımı sağlamak için kullanılan dönen konnektörlerdir.  Günümüz teknolojisinde ihtiyaç doğrultusunda birçok slip ring modeli geliştirilmiştir. Ülkemizde ise yaygın olarak kullanılan slip ring modelleri eski tip, etrafı açık tamamen korumasız, izolesi olmayan ve herhangi bir kalite testine tabi tutulmamış, belgesi olmayan ürünlerdir. Zamanla gelişen teknoloji, günümüzde kullanılan eski tip olan slip ringleri kullanışsız hale getirdiği gibi yeni ihtiyaçlara cevap verebilmek adına birçok slip ring modelinin de geliştirilmesine neden olmuştur.


Günümüzde eski tip slip ring kullanımı yoğun bir şekilde devam etse de gelişen teknolojiyle beraber birçok kullanım içinde uygun olmadığı tespit edilmiştir bundan dolayı Moflon firması 15 yıllık tecrübesi ile birçok farklı modelde slip ring üretimini sektöre sağlamıştır. Moflon markası sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda özel ve standart ürettiği modelleri ile slip ring konusunda yeni bir çağ açmıştır. İlk olarak askeri uygulamalara yönelik özel ürettiği slip ringler ile üretime başlayan Moflon daha sonrasında robotik, paketleme ve dolum makineleri, vinçler ve mobil vinçler odaklı üretime devam etmiş ve sağlık, eğlence, uzay ve radar gibi sektör uygulamaları için de özel çözümler sunmuştur.

Slip ringler standart olarak kullanılabileceği gibi uygulamaların doğuracağı istekler doğrultusunda özel olarak da imal edilebilmektedir. Benzersiz altın ve gümüş alaşımlı bilezik ve fırçaları sayesinde kesintisiz ve kaliteli iletim sağlamaktadır. Altın alaşımlı fırçaları birden fazla noktaya temas ederek ürün ömrünü uzatarak, iletim kalitesinin daha iyi ve hassas olmasını sağlamaktadır.


Bakım gerektirmeyen kapalı ve izoleli ürün grupları ile dış etkenlerden kendini korumakla beraber güvenli bir şekilde güç ve veri iletimi sağlamaktadır. Satış sonrası destek vererek, kaliteyi en uygun imkânlarda sunmak için Moflon var gücüyle çalışmaya devam etmektedir.

Moflon uygulamaların doğuracağı zorlu kullanım koşulları için değişen IP Koruma sınıfı ürünler ile her koşulda kesintisiz iletişimi sağlamakla beraber USB, Fiber Optik, Ethernet, Pnömatik ve Hidrolik, Profibus, Devicenet, Profinet, Yüksek Isıya Dayanıklı, Yüksek, Explosion-Proof, Yüksek Akım gibi slip ring kombinasyonları ile ihtiyaç duyulan iletim çözümlerini sunmaktadır.
Uygun fiyat politikası ve güncel teknolojisi Moflon’u rakiplerinden bir adım öne taşıyan etkenlerden biridir.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR