Pazar , 16 Aralık 2018
HABERLER
ANASAYFA / ÜRÜNLER / Sensör ve RFID Etiketi Beraber

Sensör ve RFID Etiketi Beraber

Turck’un HF-RFID/Sensör Etiketi Sıcaklık Ve Basınç Gibi Ölçülen Değerleri Kaydeder, Saklar Ve Temassız Olarak Okunabilir...

Sensör ve RFID Etiketi Beraber
İlgili müşteriler için Turck, entegresensör işlevi ile uygulamaya özel RFID etiketleri geliştirebilir ve üretebilir. Sensör etiketleri hareketli bileşenlerde sıcaklık veya basınç gibi işlem değerlerini kaydeder ve depolar. Sensör elemanı değiştirilebilir ve ayrıca nem, manyetik alanlar, reed kontakları veya endüktifsensörler ölçmek için kullanılabilir. Sensör etiketlerine güç sağlanır ve bir HF-RFID okuma/yazma kafası aracılığıyla okunur. Ayrı bir enerji kaynağı kullanarak kafasına temas etmeden bile veri kaydı mümkündür. Ölçüm sıklığına, türüne ve ortam değişkenlerine bağlı olarak ölçüm döngüsü birkaç saat boyunca çalıştırılabilir ve kaydedilebilir.
Turcksensör etiketleri, ölçüm değerlerinin veya diğer verilerin izlenip temas edilmeden depolanması gereken uygulamalr hem de daha önce bakım gerektirmeyen, kayma halkası çözümleri ile bağlantılı olan hareketli elemanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Örnek olarak, işleme özel parametrelerin saklanması da dahil olmak üzere silindirlerin tanımlanmasıdır. Dahası, verilerin kapalı ortamlardan veya erişilemeyen bölgelerden temas etmeden toplanması gereken yerlerde de kullanılabilir. Kullanıcı, alışılmış şekilde nesnelerin tanımlanması için geleneksel RFID işlevini de kullanabilir.
 

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR