Perşembe , 18 Ekim 2018
HABERLER
ANASAYFA / HABERLER / Schneider Electric ilk 10’da

Schneider Electric ilk 10’da

Schneider Electric, sürdürülebilirlik kriterlerindeki başarılı performansı nedeniyle Corporate Knights tarafından yayınlanan ‘Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Global Şirketi’ listesinde 3. basamak birden yükselerek 10. sırada yer aldı

Schneider Electric ilk 10’da
Enerji yönetiminde dünya çapında uzman olan Schneider Electric, sektöre özel çeşitli ‘sürdürebilirlik’ ölçütleri temel alınarak en yüksek performansı gösterdiği belirlenen ve Davos’taki Dünya Ekonomi Forumu’nda (WEF) açıklanan ‘Global 100 Şirket’ sıralamasında bu yıl 3 basamak birden yükselerek 10. sırada yer aldı.   Schneider Electric’in sürdürülebilir gelişim stratejisi, art arda üçüncü yılda da ödüllendirilmiş oldu.
 
Kanada merkezli bağımsız bir medya ve yatırım araştırma şirketi olan Corporate Knights tarafından gerçekleştirilen çalışmanın verileri, çoğunlukla Bloomberg'ten ve tümü global orta ve büyük ölçekli şirket arasından seçilen 350 şirketle doğrudan bağlantı kurularak toplandı.
 
Buna göre Schneider Electric’in sürdürülebilir gelişim stratejisi, art arda üçüncü kez ödüllendirildi ve şirket, endüstri ve sermaye malları sektöründe 1. sırada yer aldı.
 
Schneider Electric Dünya Başkanı ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Schneider Electric’in Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Global Şirketi arasındaki konumunu yükseltmesi bizi çok mutlu etti. Şirket olarak ilk 10 arasına girmemiz ve endüstrinin lideri olarak en ön sırada yer almamız, bizim için sürdürülebilirlik çalışmalarına katılımımızı artırmaya yönelik güçlü bir teşvik olacaktır" dedi.
 
Schneider Electric’in 2005'ten itibaren her üç ayda bir önemli gelişmeleri yayınladığı bir sürdürülebilirlik tablosu olan Çevre ve Toplum Barometresi, sürdürülebilirliğin üç temel temeli kapsayan 14 göstergeyi içeriyor. Tablo, Schneider Electric performansının bu alandaki göstergesi olarak kabul ediliyor. Şirket ayrıca, Karbon Açıklama Performansı Liderlik Endeksi ve Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Avrupa Endeksi gibi önde gelen sıralama ve endekslere de dâhil bulunuyor.
 
Schneider Electric hakkında

100'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, Tesisler ve Altyapılar, Endüstri ve Makine İmalatçıları, Endüstriyel Binalar, Veri Merkezleri ve Konutlarda liderlik pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli pazar segmentlerinde entegre çözümler sunmaktadır. Enerjinin güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci bir şekilde kullanılmasına odaklanan şirketin 130.000'den fazla çalışanı, bireylerin ve kurumların enerjilerini en iyi şekilde kullanmalarına aktif bir şekilde yardım etme taahhüdüyle 2011 yılında 22,4 milyar Euro tutarında satış rakamına ulaşmıştır.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR