Pazartesi , 18 Şubat 2019
HABERLER
ANASAYFA / SÖYLEŞİLER / Önersan, Emin Adımlarla Yoluna Devam Ediyor

Önersan, Emin Adımlarla Yoluna Devam Ediyor

ÖNERSAN AMBALAJ PAZARLAMA MÜDÜRÜ AHMET ÇETİN

Önersan, Emin Adımlarla Yoluna Devam Ediyor
Türkiye’de ilk üretici firma olarak faaliyet gösteren Önersan Ambalaj, sadece yurt içinde 2500 firmayı aşkın müşteri portföyüyle paketleme sektörüne yönelik çözüm önerileriyle adından sıkça söz ettirmektedir. Tecrübe, güven ve kaliteden ödün vermeden üretimine devam eden Önersan Ambalaj Pazarlama Müdürü Ahmet Çetin ile gelişim süreçleri, üretim koşulları ve AR-GE çalışmalarını içeren detaylı bir söyleşi gerçekleştirdik.

1964 yılından bu yana sektörde “ilk üretici” olarak hizmet veren Önersan Ambalaj, 50 yıllık köklü bir geçmişe sahip. Önersan Ambalaj’ın bugünkü konuma gelene kadar gelişim süreci hakkında biraz bilgi verir misiniz?

1964 yılında ilk olarak torba ağzı kapama makinaları ile yola çıkan Önersan Ambalaj, 1976 yılına kadar sipariş üzerine  makineler  üretmiş olup,  bu tarihten sonra shrink ambalaj makineleri konusunda Türkiye’de ilk üretici firma olarak  bu sektörde hizmet vermeye başlamıştır. 2000 yılında İkitelli organizedeki yerine taşındıktan sonra standart donanımlı makine imalatına ağırlık verilmiştir.  Sadece Türkiye’de 2500’ün üzerinde makinası olan Önersan emin adımlarla yoluna devam etmektedir.
 
Faaliyet alanlarınızdan ve ürün yelpazenizden bahseder misiniz?

Faaliyet ve uzmanlık alanımız shrink ambalaj makinalarıdır. Polietilen ve poliolefin film ile ambalaj yapan manuel, yarı otomatik ve tam otomatik shrink makinaları müşterilerimizin kullanımına sunmaktayız. Günümüzde içecekten gıdaya, kozmetikten temizlik ürünlerine, boya kimyadan tekstile, matbaa ve kırtasiyeden otomotive kadar piyasada üretilen ve ambalajlanmasına ihtiyaç duyulan ürünlerin büyük bir oranına hitap edebiliyoruz.
 
  Yeni bir ürün, proje ya da yatırım çalışmalarınız var mı?

Günümüz şartları rekabetin en yüksek seviyede olduğu ve bu nedenle kendinizi ve ürünlerinizi sürekli bir yenilemeye tabi tutmaya itmektedir. Bu bağlamada Önersan olarak yeni ürün çalışmalarına ağırlık vermiş durumdayız. Yeni yatırımlarımızı önümüzdeki sene gerçekleştirmeyi planlıyoruz.
 
2014 yılı hedef ve projelerinizden söz edecek olursak neler söylersiniz?

Süreklilik arz eden Ar-Ge çalışmalarımız yanı sıra ihracat ağımızı da genişletme faaliyetlerimiz devam etmektedir. Tecrübesi, dinamizmi, heyecanlı  kadrosu,  güçlü satış sonrası servis hizmetleri ve ürün kalitesi ile sektörün öncü olan bir firma olarak yola devam etmekteyiz. 
 
 Üretimlerinizi müşterilerinizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirmeniz mümkün mü?

Firmamızın en önemli özelliği son teknolojileri  ve gelişmeleri  sistemlerinde uygulayarak günümüz  rekabet koşullarının ve tüketici isteklerinin gerektirdiği  zor ve değişik  paketleme uygulamalarına çözüm getirmesidir. Bir başka değişle bu sektörün terziliğini yapmaktayız. Bu bağlamda firmaların en büyük çözüm ortağı olarak talep ve ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.  
 
Sizce dünyadaki gelişmeler Türkiye’deki üretim sektörüne nasıl yansıyor? Teknolojiyi üretiminize nasıl yansıtıyorsunuz?

Pazar anlamında küçülen Dünya pazarındaki rekabet, Türkiye’de ki makine üreticilerinin son beş yıl içerisinde özellikle ihracata verilen önemin artmasıyla birlikte üretim kalitesi ve teknolojisi anlamında önemli gelişmeler kaydedilmiştir. En son teknolojiyi yakında takip eden bir firma olarak ürünlerimizde donanımsal olarak her türlü yeniliği adapte etmekte hızlı davranmaktayız.
 
Önersan olarak sektöre sunduğunuz farklılıklar nelerdir? Müşterilerinize satın almalarda nelere dikkat etmelerini önerirsiniz?

Standart makinelerin yanı sıra, müşteri istekleri doğrultusunda projeler üreterek özel makine imalatı ile de tüketici memnuniyetini sağlamaktayız. Makine alımında değerlendirilmesi gereken en önemli hususlardan biri ise satış sonrası hizmettir. Diğer bir husus ise yedek parça temininde devamlılıktır. Müşteriye verdiğiniz makinenin arkasında duramadığınız sürece, yatırım maliyeti uzun vadede çok yüksek meblağlara ulaşmakta ve altından kalkılamaz bir hal almaktadır.
 
Müşterilerinize satış sonrası sağladığınız teknik destek çalışmalarınız hakkında neler söylersiniz? Sağladığınız hizmetler nelerdir?

İlke olarak müşterilerimize kaliteyi ulaşılabilir fiyatlara sunmayı amaçlayan bir anlayışımız vardır. Satış sonrası hizmet anlayışımız tamamen müşteri memnuniyeti üzerine kuruludur. Yerinde veya uzaktan, etkin ve hızlı bir teknik destek hizmeti sağlayarak müşterilerimizin taleplerine cevap vermekteyiz.  


 

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR