Perşembe , 18 Ekim 2018
HABERLER
ANASAYFA / ÜRÜNLER / Omron'dan Bir Yenilik Daha

Omron'dan Bir Yenilik Daha

Omron, CP1 PLC Serisi İçin Yeni Analog ve Sıcaklık I/O Ünitelerini Piyasaya Sürüyor

Omron'dan Bir Yenilik Daha
Omron, popüler CP1 programlanabilir kompakt kontrol cihazlarının (PLC'ler) çeşitliliğini artırmak için dört yeni analog I/O ünitesi ve sıcaklık sensörleri ile birlikte kullanım için özel olarak tasarlanmış iki yeni giriş ünitesini piyasaya sürüyor.

Yeni I/O ünitesi 1/12.000 dönüştürme çözünürlüğü sunarak kalite denetimi sistemlerinde kullanılan ölçüm sensörleri ve yüksek hassasiyetli gerilim, basınç ve akış kontrolü uygulaması için ideal bir çözüm oluyor. Mevcut üniteler arasında dört analog girişli yalnızca giriş sürümler, dört analog çıkışlı yalnızca çıkış sürümler ve dört analog giriş ve iki veya dört analog çıkışlı karışık I/O sürümlerdir. Tüm sürümler, standart akım ve gerilim sinyalleri aralığının tamamını destekler.

Temel elektrik aktüatör sistemlerinin sürücü kontrolü çok sık rastlanan bir gereksinimdir ve yeni karışık I/O üniteleri, özellikle de yer ve maliyetin öncelikli olduğu şartlarda ideal bir çözümdür.

Omron'un yeni sıcaklık sensörleri iki farklı sürümde mevcuttur. Birinde termokupllarla birlikte kullanım için on iki giriş bulunur ve ekstrüzyon kalıp makineleri ve büyük ocaklar için kullanıma uygundur. Diğer sürümün ise ikisinin opsiyonel olarak standart analog giriş (1-5 V, 0-10 V veya 4-20 mA) kullanımı için yapılandırılabildiği dört termokupl girişi bulunur. Bu sürüm, sıcaklık ve analog algılama işlevlerinin uygun bir maliyetle tek bir ünitede toplanmasını sağlar.

İki ünite de yüksek doğruluk ve performans sağlar ve Omron'un PID fonksiyon bloğu ve CX Programlayıcısı ile tamamlanarak sıcaklık kontrol sistemlerinin uygulanmasını kolaylaştırır.

Omron CP1 kompakt makine kontrol cihazları basitten daha karmaşığa kadar çok çeşitli otomasyon görevlerini yerine getirebilir.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR

  • Avrasya Ambalaj Fuarı 2016 Yılında Büyümeye Devam Ediyor!

    Avrasya Ambalaj Fuarı 2016 Yılında Büyümeye Devam Ediyor!

    Avrasya Ambalaj ve Food-Tech Fuarları, gıda ve gıda dışı tüm endüstrilerin çözüm arayışları ve yatırımları için bölgesinin en çok tercih edilen ticari buluşması olmaya devam ediyor. 2015 yılında 38 ülkeden 1211 yerel ve uluslararası katılımcıyı, 90’dan fazla ülkeden 5,012’si yabancı olmak üzere 51,217 nitelikli ziyaretçi ile buluşturan fuarlar, bölgesinin her yıl düzenlenen en büyük ambalaj ve gıda işlem fuarları olarak dikkat çekiyor.... Devamı »