Perşembe , 18 Ekim 2018
HABERLER
ANASAYFA / HABERLER / Krohne Academy Proses ve Otomasyon Kontrol Etkinlikleri 2014

Krohne Academy Proses ve Otomasyon Kontrol Etkinlikleri 2014

Krohne Academy “Proses Ölçümü & Otomasyon ve Kontrol Etkinlikleri” seminerler serisi, Türkiye’de bu yıl üçüncü kez düzenlendi.

Krohne Academy Proses ve Otomasyon Kontrol Etkinlikleri 2014
Gelişmiş dünya ülkelerinde düzenli olarak organize edilen Krohne Academy “Proses Ölçümü & Otomasyon ve Kontrol Etkinlikleri” seminerler serisi, Türkiye’de bu yıl üçüncü kez düzenlendi. Krohne, Pilz, Wago, Samson ve Wonderware firmalarının katılımı ile gerçekleştirilen bu seminerler dizisinin ilki 13 Mayıs’ta Bursa’da gerçekleştirildi. Sonrasında sırasıyla 15 Mayıs Kocaeli, 3 Haziran Eskişehir ve 5 Haziran İzmir’de düzenlenen seminerler sektörün uzmanlarını katılımcılarla bir araya getirdi.

Aynı anda dört salonda 6 farklı oturumda 24 farklı dersin işlendiği seminerlere oldukça yoğun katılım olduğu gözlendi. Proses otomasyonundan ölçüm tekniklerine, bina otomasyonundan makine emniyetine kadar farklı ve güncel teknolojilerin ve trendlerin aktarıldığı dersler kırkar dakikalık bölümler halinde yapıldı.

Özellikle Pilz’in sunduğu makine emniyeti kontrol sistemleri ve risk değerlendirmesi ile ilgili konulara ait dersler ilgiyle izlendi. Makine direktifi ve ilgili Avrupa ve dünya standartlarına atfedilerek hazırlanan ders programlarında kullanıcılar doğru bildikleri yanlışları ve makine emniyetinin esaslarını net bir şekilde kavrama şansına sahip oldu. EN ISO 13849-1 Standardı ve 6331 Sayılı yasa ile yönetmeliklerinden doğan İş Sağlığı ve Güvenliğine ait detaylar paylaşıldı. Ders ve yemek aralarında fuaye alanına kurulan demo sistemleri ve eğitim setleri üzerinden güncel emniyet otomasyon ürünleri ve çözümleri katılımcılara tanıtıldı.

Seminer sonunda katılımcılara eğitim katılım sertifikaları verildi. Katılımcılardan alınan olumlu geribildirimler doğrultusunda etkinliğin gelecek yıllarda da devam etmesi için çalışmalar başlatıldı.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR

  • Soma'da Maden Faciası

    Soma'da Maden Faciası

    Yaklaşık 6 bin işçinin çalıştığı Manisa'nın Soma ilçesinde kömür ocağında, vardiya değişimi sırasında 600 işçinin bulunduğu madende facia yaşandı.... Devamı »