Perşembe , 18 Ekim 2018
HABERLER
ANASAYFA / ÜRÜNLER / İndüktif Kuplörler

İndüktif Kuplörler

Turck’un yeni NIC serisi temassız olarak bilgi ve 12 watt’a kadar güç taşıyabilmektedir.

İndüktif Kuplörler
Turck  Hannover Messe Fuarı’nda data ve güç aktarımı için temassız indüktif kuplörleri ilk kez sergiledi. NIC serisi indüktif kuplörler primer ve seconder yapılardan oluşur ve bağlantıları normal fiş bağlantılarına göre çok basittir.12 Watt gücü 7mm hava ortamı içinde iletirler..Tanıma fonksiyonu seconder birimini görüş alanı içindeki başka metallerle karıştırmayarak görür. 15 derecelik bir offset açısı ve 5mmlik parallel offset uzaklığıyla kısıtlı yada standart olmayan montaj lokasyonlarına da  izin verir.
Standart NIC serisi ürünler 2 adet PNP sinyali iletebilirler. Eğer primer birimi bir IO-Link master modülüne bağlıysa , veri iki yönlü olarak ölçülen IO-Link sensörden iletilebilir. Turck un TBIL I/O-Hub ürünüyle kombinasyon yapılarak tool tanımayada olanak sağlanabilir. Bağlantı modülleri kendi ID lerini IO-Link yardımıyla kontrolere iletebilirler. Turck un IO-Link master olan  ikinci primer birimiyle TBL in kombinasyonu sayesinde  8 anahtarlama sinyali iletilebilir.
Temassız konnektör gibi adlandırılabilecek yeni ürün serisi  fiş ve aşınmış kontaklardan kaynaklı zorlu problemlere ideal bir çözüm olarak ortaya çıkmıştır. Tipik uygulama alanları ;  tek ray sistemler ,aparat/uç değiştiriciler yada Makara/bobbin sistemleri. Sekonder biriminin  10milisaniye gibi bir işlem zamanı olması ve pirmer-sekonder birimler arası dinamiş eşleşme sayesinde aparat /uç değişim robotları yada döner digi tablaları gibi yüksek çevrim oranlı uygulamalar için uygundur.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR

  • Türkiye-İtalya İlişkileri

    Türkiye-İtalya İlişkileri

    Osmanlı İmparatorluğu, yükseliş döneminde Akdeniz’de egemen olan Ceneviz ve Venedik gibi İtalyan yarımadasındaki Cumhuriyetlerle yakın ilişkiler içinde olmuştur.... Devamı »