Pazartesi , 21 Ocak 2019
HABERLER
ANASAYFA / ÜRÜNLER / Güç Yeniden Tanımlandı

Güç Yeniden Tanımlandı

Ser Rezistans ile Her Zaman Kazanırsınız…

Güç Yeniden Tanımlandı


Endüstriyel üretimin en önemli prosesi olan ısıtma prosesi, %30 ile %80 arasında enerji tüketimine neden olmaktadır. B nedenle enerji maliyetinin azaltılması hususunda en önemli çalışmalar bu alanda yapılmalıdır. Ser Rezistans, SESS modeli altında ürettiği hava soğutmalı ısıtıcılarda %20’ye kadar enerji tasarrufu sağlamaktadır. Özel yalıtım sistemi ile mevcut ısı rezistans bölgesinde muhafaza edilerek yalnızca ısıtılacak yüzeyde kalması ve kullanılması sağlanmaktadır.

Rezistans ısıtıcılar yapısı gereğiyle kondüksiyon (iletim) yoluyla ısıtma işlemini gerçekleştirirler. Bu sistem içerisinde ısı, ısıtılacak madde ve yüzeye ilerlerken aynı zamanda rezistans üzerinde ısı birikmesi ile konveksiyonel ve radyant olarak havaya ilerleyerek ısı kaybına neden olur. Kayıp ısının önlenmesi amacıyla Ser Rezistans, SESS modeli altında enerji tasarruflu ürünleri geliştirmiştir. SESS enerji tasarruflu tasarıma sahip ürünlerde, elde edilen ısının inovatif ve etkin yalıtım sistemiyle rezistans gövdesine ilerlemesi engellenerek rezistans içerisinde tutulması sağlanmaktadır. Bu tasarım modeliyle enerji tasarrufu sağlamakla birlikte çevreye daha az CO2 salınımı yapılmaktadır. Ayrıca ısı rezistans üzerinde birikmediği için SESS rezistanslar İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği açısından yanmak tehlikesi oluşturmamaktadır. SESS ürünlerimiz enerji tasarrufu ile çevreci ürün olması yanında iş güvenliğine yönelik yanma tehlikesi de ortadan kalkmaktadır.
 

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR

  • Avrasya Ambalaj Fuarı 2016 Yılında Büyümeye Devam Ediyor!

    Avrasya Ambalaj Fuarı 2016 Yılında Büyümeye Devam Ediyor!

    Avrasya Ambalaj ve Food-Tech Fuarları, gıda ve gıda dışı tüm endüstrilerin çözüm arayışları ve yatırımları için bölgesinin en çok tercih edilen ticari buluşması olmaya devam ediyor. 2015 yılında 38 ülkeden 1211 yerel ve uluslararası katılımcıyı, 90’dan fazla ülkeden 5,012’si yabancı olmak üzere 51,217 nitelikli ziyaretçi ile buluşturan fuarlar, bölgesinin her yıl düzenlenen en büyük ambalaj ve gıda işlem fuarları olarak dikkat çekiyor.... Devamı »