Pazartesi , 20 Ağustos 2018
HABERLER
ANASAYFA / HABERLER / Endüstriyel Otomasyon Kongre ve Sergisi

Endüstriyel Otomasyon Kongre ve Sergisi

​ENOSAD’ın “Uluslararası İleri Endüstriyel Otomasyon Kongre ve Sergisi” İçin Bildiri Sunum ve Sponsorluk Çalışmaları Devam Ediyor!

Endüstriyel Otomasyon Kongre ve Sergisi
02-03 Aralık 2014 tarihinde gerçekleşecek olan “Uluslararası İleri Endüstriyel Otomasyon Kongre ve Sergisi”nde, bilim ve teknoloji ile endüstrinin bir araya geldiği, yeni fikirlerin ortaya atıldığı, Türkiye sanayisinin dünya ile yarışabileceği örnekleri ortaya çıkaran bir ortam oluşturulması hedeflenmektedir. ENOSAD ( Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği)’ın kuruluş amacına uygun ulusal ve uluslararası teknolojik gelişmelerin izlenmesi,  kongre, sergi, panel, bildiri vb. teknik etkinlikler düzenlenmesi, bu yolla Üniversite - Sanayi arasındaki işbirliğine katkı sağlanması, mühendislik uygulamalarının ve bu alanda etkileşim içinde bulunan bilimsel ve teknolojik gelişmelere ait sunumların değerlendirilmesi  amacıyla yola çıkılmıştır Kongre fikri üç yıllık bir düşünme ve çalışma sürecinden sonra; öncelikle farkındalığı artırmak ve ardından bilimin üreticisi ile uygulayıcısını bir araya getirmek düşüncelerinden kaynaklanmıştır. Kongre çerçevesinde, geçmişte yapılan çalışmalardan çok, geleceğe yönelik olarak atılacak adımların neler olacağına dair sunumların gerçekleştirmesi planlanmaktadır. Böylelikle Kongre, tüm cihazların birbiriyle haberleşebildiği, daha çok otomasyon, daha ileri, daha akıllı sistemlerin yer aldığı endüstrinin yeni çağı olarak adlandırılan ‘’Endüstri 4.0’’ önemli bir referans olacaktır.
 

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR

  • İşte Oscar’lık Ambalajlar

    İşte Oscar’lık Ambalajlar

    ​Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nın ödül töreni bugün Shangri-La Bosphorus'da gerçekleştirildi.... Devamı »