Pazar , 16 Aralık 2018
HABERLER
ANASAYFA / ÜRÜNLER / Elif’den Türkiye’nin ilk hibrit baskı teknolojisi

Elif’den Türkiye’nin ilk hibrit baskı teknolojisi

Türkiye’nin ilk hibrid baskı teknolojisi ‘ElfHybr’ ı müşterileriyle buluşturdu!

Elif’den Türkiye’nin ilk hibrit baskı teknolojisi
Elif’den Türkiye’nin ilk hibrit baskı teknolojisi
Fleksibl ambalaj sektöründe tüm sektörün kaliteyle özdeşleştirdiği ve farklılaştırdığı bir simge haline gelen Elif, değişen ve gelişen ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çözümler ve gelişmiş ürünler sunabilmek için gerçekleştirdiği inovasyonlar zincirine bir yeni halka daha ekleyerek Türkiye’nin ilk hibrid baskı teknolojisi ‘ElfHybr’ ı müşterileriyle buluşturdu!
Elif’in farklı baskı teknolojilerini birlikte kullanan ve electron beam kürleşme sistemini kullanan hibrid baskı teknolojisi ElifHybr, özellikle hızlı tüketim ve gıda sektörünün artan rekabet ortamında marka sahiplerine ürün farklılaştırma ve pazarlama ihtiyaçları ile artan kısa işlerde optimum kalite ve finansal fizibilite, yüksek pazara giriş hızı ve çevre dostu üretim avantajları sağlıyor.
ElifHybr, ambalajın pazara giriş hızını baskı hazırlık ve kurulum süresinde sağladığı avantajla ortalama %50-70 oranında iyileştirerek yeni ürün, promosyon ve kampanyaları hızlı pazara sunarak rekabete karşı önemli avantaj elde etmek isteyen hızlı tüketim sektöründeki müşterileri için büyük avantaj sağlıyor.
ElifHybr, artan pazarlama faaliyetlerine paralel olarak ambalajlarında ürün tasarımlarının kişisel, bölgesel ve benzeri amaçlarla farklılaştırılarak birden fazla tasarım veya farklı kampanya ve promosyonlar uygulayan markaların önlerindeki kalite ve yüksek maliyet sorunlarını ortadan kaldırıyor. Bu avantajı ile marka sahiplerine tüketicileri ile marka arasında duygusal bağ kurarak tüketicide marka sahipliğinin de artmasını destekleyen ElifHyber, yüksek kurulum, silindir ve klişe maliyetleri azaltarak, müşterilerinin özellikle pazarlama anlamında kişiselleştirme, özelleştirme ve farklılaştırma ihtiyaçlarını karşılıyor. ElifHybr, renk ve film kalınlığı gözetmeksizin arzu edilen tasarımın farklı yapıdaki ambalaj filmleri üzerine basılmasına imkân sağlıyor.
ElifHybr pazarlama alanında müşterilerine sağladığı avantajlar ile olduğu kadar çevre dostu yapısı ve sürdürülebilirliğe olan katkısıyla da ön plana çıkıyor. Başta kürleşme sırasında kullanılan electron beam kürleşme teknolojisi sayesende elde edilen enerji tasarrufu ve bu teknoloji için üretilen özel mürekkepler ile kuruma esnasında solvent kullanılmaması sayesinde uçucu organik bileşenlerin (VOC) minimize eilmesi ile hibrid baskı teknolojisi çevre için optimum çözümü sunmaktadır. ElifHybr, anında kürleşme ile %65’e varan enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda mürekkep tüketimini %60 oranında azaltıyor. ElifHybr, gerek özel mürekkep ve kürleşme teknolojisi ile solventsiz baskı ve daha az VOC oluşumu ile, gerek ise kurutma için daha az enerji kullanımı ve emisyon ile avantaj sağlarken, karbon ayak izini de %75 oranında azaltıyor.
Ambalaj Sanayicileri Derneği(ASD) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen ve global bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda şampiyon finalister arasında yer alan ElifHybr, ambalaj sektörün en prestijli yarışmaları olan AsiaStar ve WorldStar’da yarışmaya hak kazandı.
Müşterilerinin ambalaj ihtiyaçlarına yönelik çözümler ve gelişmiş ürünler sunabilmek için sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra yeni malzeme, teknik ve teknolojileri yakından takip ederek geliştirdiği portföy ve sistemlerini, yenilikçi yaklaşımı, uzman ekibi ve en yeni teknolojilere sahip ekipmanları ile birleştirerek, müşterileri için en iyi çözümü sunmayı hedefleyen Elif, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da inovasyon çalışmalarını genişleterek sürdürmeye, beklentilerin daima ötesinde olmayı hedefleyerek,  çevreye ve insana değer vererek, saygı duyarak ‘Yaşam için Ambalaj’  üretmeye devam edecek.           
 
Elif hakkında:
Merkezi Türkiye'de bulunan Elif'in çok coğrafyalı üretim ve uluslararası faaliyet ağı, müşterilerine yerelleştirilmiş küresel hizmet ve tedarik esnekliği sunacak biçimde stratejik olarak yapılandırılmıştır. Elif, bilimsel bir şekilde yürütülen işbirliği ve yenilikçiliği sayesinde farklı müşterilerin farklı ihtiyaçlarına göre özel olarak geliştirilmiş en yüksek kalitede ürünler ve benzersiz bir hizmet sunar. Yerli ve yabancı pek çok büyük markaya hizmet veren Elif, üretiminin yarısından fazlasını dünyanın 50 farklı ülkesine ihraç etmektedir.
Elif müşterileri, tedarikçileri, profesyonel insan kaynakları ve yenilikçi yönetiminin yarattığı sinerji ve dinamizmle gelecekte de mükemmel ürünler ve hizmetler sunmaktadır. 2010 yılından beri SEDEX üyesi olan Elif, 2012 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne imza atmıştır.
Elif, 1995’den beri ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesi olan ISO 500 listesinde yer almaktadır. ISO/IEC  27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi ve BRC/IoP Gıda Ambalajı ve Diğer Ambalaj Malzemeleri Global Ambalaj Standardı sertifikalarını almaya hak kazanmış olan Elif, P&G, Coca Cola, Ontex, İpek Kağıt gibi bir çok çokuluslu firma tarafından çeşitli ödüller ile onurlandırıldı.

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR