Pazartesi , 18 Şubat 2019
HABERLER
ANASAYFA / HABERLER / Bosch Rexroth’a Ekonominin Oscar’larından İkincilik Ödülü

Bosch Rexroth’a Ekonominin Oscar’larından İkincilik Ödülü

Bosch Rexroth, bu sene 40.’sı düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar-2013” ödüllerinde, en fazla yatırım öngören şirketler kategorisinde 2.’lik ödülüne layık görüldü.

Bosch Rexroth’a Ekonominin Oscar’larından İkincilik Ödülü
Bursa ekonomisinin büyümesine katkı sağlayan şirketleri onurlandırmak adına, 40 yıldır Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen ve Ekonominin Oscar’ları olarak bilinen “Ekonomiye Değer Katanlar–2013” ödülleri, BTSO hizmet binasında gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu. “Gelir Vergisi”, “Kurumlar Vergisi”, “İhracat”, “Yatırım” ve “İnovasyon” kategorilerinde verilen ödüllerde, Bosch Rexroth yatırım kategorisinde, Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den sonra ikinci oldu. Ödülü, Bosch Rexroth Genel Müdürü Servet Akkaynak aldı.
Bosch Rexroth’un ödüle layık görülmesinde 2012 yılında T.C. Ekonomi Bakanlığı’nca düzenlenen yatırım teşvik belgelerinde en fazla yatırım öngören şirketler arasında yer alması etkili oldu.
Ödülü BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk’un elinden alan Bosch Rexroth Genel Müdürü Servet Akkaynak “Bosch Rexroth olarak, Türkiye sanayisinin nabzını tutan şehirlerin başında gelen Bursa’ya yaptığımız yatırımları, bundan sonra da artırarak devam ettireceğiz.” dedi.
Fotoğraf altı yazısı: Soldan sağa: BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, Bosch Rexroth Genel Müdürü Servet Akkaynak, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe
 
Bosch Rexroth Hakkında
Bosch Rexroth AG'nin Türkiye'deki faaliyetleri 1976 yılında Hidropar A.Ş. adıyla başlamış ve  Mayıs 2001'den itibaren, Bosch Rexroth Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. adıyla devam etmiştir. Gebze'deki satış ofisi ve Bursa'daki seri üretim fabrikasıyla bugün, 120.000 m2'lik bir alan ve 1000'e yakın çalışan sayısına ulaşmıştır. Bosch Rexroth A.Ş. Gebze'deki tüm satış öncesi ve sonrası mühendislik çalışmalarıyla birlikte sistem tasarım, montajı ve testi, satış sonrası eğitim ve saha servis hizmetleri vermektedir. Bursa'daki seri üretim tesisinde hidrolik uygulamalarda kullanılan valfler ve hidrolik pompalar üretilirken, üretim hacminin %90'undan fazlası Avrupa ve dünya pazarlarına ihraç edilmektedir.
 

0 YORUM

YORUM YAPIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BAŞLIKLAR